Miami’de Gezilecek En İyi 10 Yer

Efsane yerlerin nereler olduğunu öğrenecek ve gitme şansı doğduğunda ise görmeden es geçmeyeceksiniz. Miami’de gezilecek en iyi 10 yer sizin için seçtik. Çok fazla güzellikleri kapsamış olduğundan dolayı Miami, hemen herkesin gitmek istediği yerlerden biri olarak ön plana çıkar. Miami kentinde yer alan uzun plajlar görülmeye değer bir yer olduğunu ispatlar. Özellikle eğlence olanaklarının çok fazla olmasından dolayı da sıkılmadan harika bir zaman geçirebilmeniz açısından ideal.

İşte Miami’de Gezilecek yerler

Miami BeachPin
Miami Beach

1. Miami Beach İle Yazı Müthiş Geçirin

Miami denilince mutlaka listenize eklemeniz gerekecek en iyi yerlerden biri de Miami Beach denilebilir. Buranın bu denli ilgi çekmesinin altında yatan nedenlerden biri ise doğal güzellikleri çekiyor olmasıdır.

miami beach 2Pin
miami beach 2

Turistik açıdan son derece popüler olmasından dolayı Miami Beach, en fazla görülmek istenen yerlerin başında bulunur. Özellikle bölgede yer alan resort otellerde aileler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor.

Ocean Drive MiamiPin
Ocean Drive Miami

2. Ocean Drive Miami

Miami de en iyi yerlerden bir diğeri Ocean Drive diyebiliriz. İlk olarak 1915 yılları arasında kullanılan ve aynı zamanda Miami dediğimiz zaman ilk akla gelmeyi başaran yerlerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Ocean Drive Miami 2Pin
Ocean Drive Miami 2

Renkli bir atmosfere sahip olması sanki kendinizi çizgi film içerisinde gibi hissetmenize neden oluyor.

Everglades National ParkPin
Everglades National Park

3. Everglades National Park Ziyareti

Birden çok güzellikleri barındırmasından dolayı Miami, hem ülkemizdeki tatil severler hem de yabancılar tarafından da mutlaka görülmek istenen yerlerin başında bulunuyor. Öyle ki Miami ziyareti yaptığınız zaman sadece tek bir yerle kalmayacağınız gibi birden farklı yerleri de kolayca bulabilme ayrıcalığına sahip olmaya başlayacaksınız.

Everglades National Park 1Pin
Everglades National Park

Everglades National Park, en iyi yerlerden biri olmayı başarıyor. Öyle ki bu özelliğe sahip olmasından dolayı her yıl binlerce kişiyi ağırlamış oluyor.

Little HavanaPin
Little Havana

4. Little Havana

Miami seyahatinizi yapacaksanız o zaman mutlaka görmeniz gerekecek yerlerden biri ise Little Havana olacaktır. Öyle ki buranın son derece güzel olmasından kaynaklı olarak Miami’de gezilecek en iyi 10 yer listesi içerisine rahatlıkla girebilecek olduğunu söyleyebiliriz.

Little Havana 2Pin
Little Havana

Burada yaşam süren nüfusa göz attığımız zaman ise çoğunluğunun Amerika göçmenleri tarafından olduğunu baktığınız zaman fark edebiliyorsunuz.

Vizcaya Museum and Gardens Miami 2Pin
Vizcaya Museum and Gardens Miami

5.  Vizcaya Museum and Gardens Miami

Akdeniz esintilerini görmek isteyenler için son derece ideal yerlerden birini oluşturan Vizcaya Museum and Gardens Miami, en güzel yerlerden birini oluşturuyor. Miami gezilecek yerler listesi içerisinde mutlaka yer almış olduğunu söylememiz gerekir.

Art Deco DistrictPin
Art Deco District

6. Art Deco District

Miami sınırlarında yer alan Art Deco Distric, muhteşem yerlerden biri olarak karşımıza çıkar. Özellikle buranın ön plana çıkan cesur mimarisi gelen ziyaretçileri fazlasıyla etkilemeyi başaracak cinsten olduğunu söyleyebiliriz.

Art Deco District 2Pin
Art Deco District

Toplamda burada 960 tane yapı bulunuyor. Geldiğiniz zaman ise bu yapıların her birini göreceksiniz.

Bayside MarketplacePin
Bayside Marketplace

7. Bayside Marketplace

Mayside Marketplace görülmeye eş değer güzelliklerden biri olarak ön plana çıkar. Özellikle Miami Vice dizinde burayla ilgili olarak pek çok güzelliklere yer verilmiştir.

Bayside Marketplace 2Pin
Bayside Marketplace

Böylelikle diziyi izleyenler her ne kadar gitmemiş olsalar bile şehrin güzelliğine kapılmadan edemez.

Wynwood Walls MiamiPin
Wynwood Walls Miami

8. Wynwood Walls Miami

Sokak sanatçılarının el atmasıyla uzun zamandan bu yana boş kalan deponun renk cümbüşü olan halidir. Duvar resimlerinin son derece etkileyici olması ve aynı zamanda da eksiksiz bir koleksiyona sahip olması da görülmesi değer bir yer olduğunu ispatlamaya neden oluyor.

Maimi Lincoln RoadPin
Maimi Lincoln Road

10. Maimi Lincoln Road Ziyareti

Yeme içmeden eğlenceye kadar her şeyi ayrıntılı bir şekilde bulabileceğiniz yerlerden biridir. Bakıldığı zaman Florida’nın en önemli diyebileceğimiz cazibe noktalarından biridir. Miami’de gezilecek en iyi 10 yer arasına girmeyi başarır.

Miami'de Gezilecek En İyi 10 YerPin
Miami’de Gezilecek En İyi 10 Yer
Yorum yapın