Bali Adasında Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Şelale

Bali adasında mutlaka görmeniz gereken 10 şelale ile ilgili bilgi vereceğiz.  Böylelikle Endonozya ya ait en turistik yerler ile ilgişi daha detaylı bir bilgiye sahip olmaya başlayacaksınız. Özellikle şelale gezintisi yapacak olanlar için toplamda 10 tane görebilecek muhteşem yerler bulunuyor. Bali adasında mutlaka görmeniz gereken 10 şelale hakkında listelemeyi şu şekilde yapabiliriz:

Banyumala Ikiz SelalesiPin
Banyumala Ikiz Selalesi

Banyumala İkiz Şelalesi

Banyumala ikiz şelalesine gelebilmeniz için Handara kapısından geçmeniz gerekecek. Bölgeye gelişiniz ise toplamda 20 dakika gibi bir süreyi alabilir. Merdivenlere göz attığınız zaman banyumaladan yapılmış olduğunu göreceksiniz. Merdivenlerinin hemen aşağı paralele bölümlerinde iki tane şelalenin olduğunu fark edeceksiniz. Banyumala ikiz şelalesi muhteşem güzelliiği ile sizleri en iyi şekilde ağırlayacaktır.

Bali Gitgit SelalesiPin
Bali Gitgit Selalesi

Bali Gitgit Şelalesi

Gitgit köyünün hemen yanında yer alan Bali gitgit şelalesi, ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri haline gelmeyi başarıyor. Bali gitgit şelalesinin ön tarafına baktığınız zaman yüzmeye müsait olan bir yer olduğunu görürsünüz. Böylelikle hem yüzme aktivitenizi yapmak hem de hoş zamanlar geçirmeniz mümkün olur.

Tukad Cepung SelalesiPin
Tukad Cepung Selalesi

Tukad Cepung Şelalesi

Bali’nin turistler için yeni açmış olduğu en güzel yerlerinden biri olarak bilinir. Bangli bölgesinde yer alır. Tukad Cepung şelalesinin çevresinin nasıl olduğuna dair bir inceleme yaptığımız zaman sarp kayalıklar ile çevrilidir.

Tepenungan SelalesiPin
Tepenungan Selalesi

Tepenungan Şelalesi

Gianyar bölgesi içerisinde yer alan Tepenungan şelalesi de yerli ve yabancı pek çok turistlerin son zamanda ilgi odağı haline gelmeyi başarıyor. Görsel açıdan bakıldığında ise güzellikleri çağrıştırmış olduğundan dolayı tercih sebebidir. Güvenlik tedbirlerinin de geniş çaplı şekilde alındığı Tepenungan şelalesi turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında bulunur.

Aling Aling SelalesiPin
Aling Aling Selalesi

Aling Aling Şelalesi

Legian, Seminyak’tan 2 saat mesafede olan Aling Aling şelalesi muhteşem güzellikleri sunmaya devam eder. Buranın ziyaretçiler için doğaüstü güzellikleri sunması en çok tercih edilen yerlerden biri haline gelmesine de zemin hazırlamaya neden olmuştur. Burayı diğer şelalelere oranla ayıran en önemli özelliğinden biri ise bölge halkı nezdinde kutsal olarak sayılması denebilir.

Melanting ve Manduk SelalesiPin
Melanting ve Manduk Selalesi

Melanting ve Manduk  Şelalesi

Merak eden ve Bali adasında mutlaka görmeniz gereken 10 şelale diye arayışlarını sürdürenler için bir diğer ziyaret edebilecekleri noktalardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Toplamda ziyaretini yapacağınız iki farklı türde bir şelale yer alır. Ambiyans açısından ise istediğiniz huzuru davet edecektir.

Banyo Wana Amertha SelalesiPin
Banyo Wana Amertha Selalesi

Banyo Wana Amertha Şelalesi

Balinin sakli hazinelerinden olmayı başaran Banyo Wana Amertha Şelalesi listenize eklemeniz gerekecek en doüa harikası yerlerin başında bulunuyor. Tatil planlarınızı yaparken mevsimi dikkate almanız gerekebilir. Çünkü mevsime göre bazen dört bazen üç şelale olduğunu söyleyebiliriz.

Bali Nungnung SelalesiPin
Bali Nungnung Selalesi

Bali Nungnung  Şelalesi

Ubud’dan patika yolunu tercih ederek görebileceğiniz şelalerden biridir. Yol boyunca ise karşınıza hoşnut olmanızı sağlayacak tropikal ağaçlar çıkmaktadır. 509 basamak beton merdivenin aşağısına inmeniz gerekebilir.

Bali Kroya SelalesiPin
Bali Kroya Selalesi

Bali Kroya Şelalesi

Puçuk, Kembar şelalerine komşu olmasıyla bilinir. Buleleng yerleşkesinde yer alan Bali Kroya şelalesini istediğiniz zaman gelerek muhteşem  doğayı çıplak gözle izleme şansına sahip olmaya başlayabilirsiniz.

Sekumpul SelalesiPin
Sekumpul Selalesi

Sekumpul Şelalesi

Yeşilliklerin hakimiyetini kurduğu Sekumpul şelalesi görmeniz gerekecek yerlerden biridir. Glit git şelalesine konum olarak yakın mesafede yer alır. 20 km mesafe içerisinde yer alan bu şelaleye giriş yapabilmeniz içinde ücret ödemeniz gerekeceğinizi bilmelisiniz. Şelaleye geldiğiniz zaman trekking yapmak isteyebilirsiniz. Eğer ki trekking yapacaksanız o zaman ayrı bir ücret daha ödemek zorunda olacağınızı bilmelisiniz. Sekumpul şelalesine aynı zamanda yakınlık olarak bakıldığında Fiji şelalesi de yer alır. Birbirlerine yakınlık mesafeleri ise yalnızca 5 dakika kadardır.  Bali adasında mutlaka görmeniz gereken 10 şelale içerisinde yerini alır.

Gezilecek yerler kategorinde bulunan Miami’de Gezilecek En İyi 10 Yer yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın