Tarama: Dünyadan Haberler

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sığınmacı ve kaçak meselesini çözmek için Türkiye’nin geniş Akdeniz Havzası ve tüm Avrupa için farklı bir vizyon çizmek zorunda olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, sığınmacı probleminin temelde bir kaynak sorunu olduğunu belirterek, Türkiye’nin suyu, gücü, alt yapıları kendi insanlarının gereksinimlerini karşılık verebilecek durumda olmadığını tabir etti.

Sudan Egemenlik Kurulu üyesi Orgeneral Şemseddin el-Kebbaşi, iki gün içinde Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde, ülkede ateşkes sağlanmasını görüşmek üzere ordu ve Süratli Dayanak Kuvvetleri (HDK) temsilcilerinin iştirakiyle direkt görüşmelerin başlayabileceğini açıkladı.

TBMM Lideri Mustafa Şentop, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, iş insanları ile bir ortaya geldi. Şentop, Türkiye’nin kendi kendine yetmesinin değerine vurgu yaparak, savunma sanayi alanında ülkenin gerçek manada bağımsız olabilmesi için kendi kendine yetebilmesi gerektiğini belirtti.

TBMM Lideri Mustafa Şentop, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, iş insanları ile bir ortaya geldi. Şentop, Türkiye’nin kendi kendine yetmesinin kıymetine vurgu yaparak, savunma sanayi alanında ülkenin gerçek manada bağımsız olabilmesi için kendi kendine yetebilmesi gerektiğini belirtti.